طراحي، مشاوره و اجراي زیرساخت شبکه‌های انتقال ديتا LAN، WAN، MAN

ایجاد شبکه‌های محلی (LAN)، شهری (MAN) و شبکه گسترده (WAN) به‌عنوان یکی از نیازهای شرکت‌ها و سازمان‌ها برای اتصال به دنیای اطلاعات و به یکدیگر در اقصا نقاط دنیا به‌عنوان جزء لاینفک دنیای امروز به‌حساب می‌آید.
شرکت پرشیا فاوا گسترش با استفاده از توان تخصصی کارشناسان خود این امکان را فراهم می‌آورد تا سازمان‌ها را در جهت شناسایی این نیازها یاری رسانده، طراحی مناسب را با استفاده از استانداردهای روز دنیا تدوین نموده و در صورت نیاز؛ اجرای آن را با استفاده از استانداردهای بین‌المللی و برندهای مورد تائید به انجام رساند.

طراحي، مشاوره و اجراي DATA CENTER

با پيشرفت روزافزون صنعت IT و وابستگي صنايع ديگر به آن، «دسترس‌پذیری» به‌عنوان يكي از اصول زيربنايي فناوري اطلاعات شناخته‌ شده است. با توجه به شواهد، به وجود آمدن وقفه در كار سیستم‌های كامپيوتري، به‌خصوص در سایت‌های تجارت الكترونيك باعث ضررهاي جبران‌ناپذیری خواهد شد. ارائه سرويس پايدار و بدون وقفه با توجيه اقتصادي مناسب، از مباني اوليه کسب‌وکار براي هر سازمان يا شركت موفق بوده كه اين امر نيازمند تحقيق و بررسی‌های همه‌جانبه در هر مجموعه، جهت نيل به استانداردهاي لازمه می‌باشد. متمركزسازي سیستم‌های سرویس‌دهنده در جهت پايين آوردن هزینه‌های نگهداري، محافظت، كنترل و مديريت آسان باعث به وجود آمدن مراكزي شد كه به آن‌ها اتاق سرور و به شكل جدی‌تر مرکز داده گويند. با توجه به‌قرار گرفتن اغلب سیستم‌ها و سرویس‌ها و وسايل ارتباطي هر مجموعه در مرکز داده و همچنين قرار گرفتن اطلاعات کسب‌وکار سازمان‌ها و شرکت‌ها در اين مكان كه در حكم شريان حياتي براي ادامه کسب‌وکار است، حفاظت و نگهداري از آن، از مهم‌ترین وظايف هر مجموعه خواهد بود.
با ايجاد مرکز داده و متمركزسازي، می‌توان هزینه‌های نگهداري، افزونگي، امنيت، سرمايش، توان و پشتيباني از سرورها را كاهش داده و باعث ايجاد بهینگی در راستاي نيل به اهداف در همه زمینه‌ها شد. از نگاهي ديگر، مراکز داده‌ها از استراتژيک‌ترين سرمایه‌گذاری‌های سازماني محسوب می‌گردند. شرکت پرشیا فاوا گسترش با استفاده از نيازها و خواسته‌های کارفرما و با پايبندي به استانداردهاي طراحي مرکز داده سازماني و با تکیه ‌بر تجارب ارزشمند خود، از جوانب مختلف، اقدام به استخراج عناصر اصلي طراحي مرکز داده می‌نماید.

خدمات پشتيباني شبکه

مستقل از طراحی و راه‌اندازی یک مرکز داده و یا شبکه زیرساخت با رعایت استانداردهای موجود، نگهداری و مراقبت و ارائه خدمات پشتیبانی حائز اهمیت است. این بسته از خدمات شامل راهبری، نگهداری و پشتیبانی سخت‌افزارها، نرم‌افزارها، سامانه‌های اطلاعاتی و همچنین مراکز داده سازمان‌ها است. شرکت پرشیا فاوا گسترش برای انجام این بخش از سبد خدمات خود از نیروهای خبره دارای مدارک و گواهینامه‌های داخلی و بین‌المللی بهره جسته که حسب درخواست کارفرما قادر به ارائه خدمات در سایت مشتری خواهند بود.

طراحي و پیاده‌سازی سيستم مديريت امنيت اطلاعات

امروزه يكي از عوامل مؤثر در پيشبرد اهداف سازماني و موفقيت در بازار رقابت، نحوه و میزان دسترسي به اطلاعات براي هر فعاليت و به‌روزرساني و صحه¬گذاري آن‌ها ميباشد. امروزه سازماني موفق است كه بتواند نيازهاي اطلاعاتي خود را از طريق دريافت، پردازش و اصلاح اطلاعات و نگهداري مناسب آن‌ها مرتفع سازد.
سيستم مديريت امنيت اطلاعات براي حصول اطمينان از كفايت و تناسب كنترل‌هاي امنيتي و محافظت دارايي‌هاي اطلاعاتي طراحی‌شده است تا بدین‌وسیله به مشتريان و ديگر ذي‌نفعان درباره امنيت اطلاعات موجود در سازمان اطمينان خاطر دهد. هدف اين سيستم، پیاده‌سازی نوعي از واپایش‌های امنيتي است كه با برقراري زیرساخت‌های موردنیاز، امنيت اطلاعات را تضمین مي‌نمايد.
شرکت پرشيا فاوا گسترش به‌منظور اجراي اين پروژه از مدل PDCA و استانداردهاي ISO/IEC 27001، ISO/IEC-TR 13335، ISO/IEC 17797 و7799 BS استفاده مي‌نمايد.

طراحي و اجراي شبکه‌های نظارتي تصويري

طراحي و ايجاد سيستمي جهت مديريت فيزيکي دارایی‌ها با رويکرد نظارتي، موضوعي اجتناب‌ناپذیر است و مانند ساير حوزه‌های فناوري اطلاعات، انتخاب محصول مناسب و همچنين طراحي چيدمان، تعداد و نوع دوربین‌های موردنياز، بستر ارتباطي، زيرساخت و سيستم ذخیره‌سازی تصاوير از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. شرکت پرشیا فاوا گسترش افتخار دارد با شناخت از محصولات موجود در بازار داخلي و خارجي و نیازمندی‌های مشتريان، خدمات خود را در این زمینه ارائه نمايد.

ارائه راهکارهای هوشمندسازی ساختمان

امروزه به دلیل رشد جمعیت؛ وجود ساختمان‌ها و شهرک‌های چندمنظوره به‌عنوان جز لاینفک توسعه شهری و جمعیتی ضروری است. ساختمان‌ها و برج‌هایی که سعی می‌کنند با ایجاد فضاهای اداری و تجاری در کنار واحدهای مسکونی آرامش و آسایش نسبی را برای ساکنان خود به همراه آورده و درعین‌حال از سود حداکثری برخوردار شوند. اما بزرگ‌ترین دغدغه مدیران این ساختمان‌ها بعد از بهره‌برداری مدیریت ترافیک، کنترل، جداسازی و از همه مهم‌تر ایجاد امنیت و آرامش‌بخش‌های مختلف این ساختمان‌هاست.
جداسازی فضاهای مشاعات مانند پارکینگ، آسانسورها و ایجاد دسترسی‌های متفاوت ازجمله بزرگ‌ترین معضلات امروز ساختمان‌های چندمنظوره به‌حساب می‌آید، مدیریت این ساختمان‌ها بعضاً با به‌کارگیری حجم بسیار زیادی از نیروهای انسانی سعی در کنترل و مدیریت این معضل دارند که متأسفانه هم هزینه‌های فراوانی را به همراه دارد و هم در پاره‌ای از موارد این نیروها در تقابل با ساکنین دچار اصطکاک می‌شوند. پیش‌آمد این‌گونه موارد برای موقعیت و برند این ساختمان‌ها می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.
پرشیا فاوا گسترش با استفاده از تجربه فراوان خود در حوزه فناوری اطلاعات و اجرای پروژه‌های زیرساخت با توجه به نیاز این حوزه راهکارهای هوشمند و خلاقانه‌ای را در این حوزه تدارک دیده است که علاوه بر نظارت و مدیریت یکپارچه در هزینه ساختمان صرفه‌جویی بالا و در عین حال اطمینان خاطر بسیاری را فراهم می‌آورد. این راهکارها شامل مدیریت هوشمند پارکینگ، تردد و نظارت محیطی به‌صورت مجزا و یا یکپارچه می‌باشند.