سرشماره‌های پنل به نوعی هویت کسب و کار شما را نشان می‌دهند و نحوه استفاده از آنها با توجه به نوع کسب و کار و حساسیت شما متفاوت خواهد بود. شرکت پرشیا بر روی پنل‌های خود فارغ از ماهیت آنها یک سرشماره 14 رقمی رایگان ارائـه می‌کند. سرشماره‌ها فارغ از تعداد و نوع چیدمان به 2 گروه ساده و خدماتی تقسیم می‌شوند که کارایی آن با یکدیگر بسیار متفاوت است:

سرشماره‌های تبلیغاتی:

برای اطلاع رسانی و ارسال تبلیغات برای گروه مخاطبان کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرد و مخاطبان با توجه به درخواست‌هایی که برای اپراتور های خود ارسال کرده‌اند مختار به دریافت و یا بلاک این اطلاع رسانی‌ها هستند.

سرشماره‌های خدماتی:

این سرشماره برای کسب و کارهای مبتنی بر تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پاسخ به اقدامات مالی (پیامک‌های بانک‌ها) و یا خرید‌ها و درخواست‌های متقاضیان برای ایشان ارسال می‌شود. این پیامک فارغ از این که مخاطب به اپراتور درخواست حذف پیامک‌های اطلاع رسانی را داده باشد یا نه بدست مخاطب می‌رسد. فرآیند دریافت سرشماره خدماتی برای کسب و کارهای مبتنی بر تجارت الکترونیکی کمی زمان بر و متفاوت است، رعایت الزامات اپراتور و ارسال فرم‌ها و درخواست برای بررسی‌های فنی بخشی از این فرآیند است.

 

هریک از پنل‌های پرشیا پیام دارای یک سرشماره 14 رقمی رایگان می‌باشد. اگر به دنبال امتیاز استفاده از سرشمـــــاره خاص می‌باشید؛ می‌توانید درخواست خود را در سامانه ثبت کرده تا استعلام آن جهت خالی بودن سرشماره و هزینه دقیق حق امتیاز آن برای شما ارسال شود. محدوده قیمت سرشماره‌های خاص بر اساس تعداد جمله و نوع چینش در محدوده‌های ذیل تعریف می‌گردد:


انواع سرشمارهبازه قیمتی سرشماره (ريال)
7 رقمی55،000،000 – 85،000،000
8 رقمی10،000،000 – 40،000،000
10 رقمی2،000،000 – 4،000،000
12 رقمی500،000 – 1،500،000
14 رقمیرایگان

سؤالات متداول

خیر. تعداد ارقام سرشماره در کیفیت ارسال تأثیری نداشته و دقیقاً مانند شماره رند و غیر رند تلفن همراه است که به‌خاطر سپردن شماره کوتاه و رند ساده‌تر است.

بله. در ابتدای ثبت‌نام؛ پرشیا فاوا گسترش شماره‌ای 14 رقمی مخصوص به خودتان را به‌رایگان برای شما در نظر می‌گیرد. اگر خطی به‌غیر از آن مورد نظرتان باشد می‌توانید آن را از طریق تیکت و یا تماس با واحد پیامک شرکت پرشیا فاوا گسترش استعلام نمایید.

خدماتی‌سازی خط انجام پروسه‌ای از سمت اپراتور است که با آن امکان ارسال پیامک خدماتی و اطلاع‌رسانی به خطوط بلک‌لیست وجود دارد.

سازمان‌ها، مجموعه‌ها، شرکت‌ها و کارخانجاتی که برای ارسال اطلاعیه‌ها و اخبار به لیست مخاطبین خود به ارسال پیامک خدماتی نیاز دارند، می‌توانند از خط خدماتی استفاده کنند. شخص حقیقی امکان استفاده از خط خدماتی را ندارد.

برای مذاکره خرید لطفاً با شماره 02188513790 داخلی 104، تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید با آدرس ایمیل payamak@persiafava.com در ارتباط باشید.