۰۲۱-۸۸۵۱۳۷۹۰
  • فِرِستا: کانون پیوند شما با انبوه مخاطبان

چگونه متاورس بلاک‌چین می‌تواند موجب تحول ديجيتال شود؟

متاورس بلاک‌چین می‌تواند فرصت‌ها و منفعت‌های بسيار زيادي را فراهم كند كه به كل جهان كمک خواهد كرد. تركيب متاورس و فناوري بلاک‌چین، پیشرفت‌های عظيمي را در اينترنت يا اکوسیستم‌های وب ٠,٣ از نظر رشد فناوري ايجاد می‌کند.

مزاياي عمده متاورس بلاک‌چین و نقش آن در تحول ديجيتال در  ادامه ذكر شده است:

  • از آنجایی‌که متاورس روي تمركززدايي كار می‌کند، كاربران را قادر می‌سازد تا داده‌های خود را در اختيار داشته باشند و آزادانه بدون هیچ‌گونه واسطه يا دخالت اشخاص ثالث حركت كنند.
  • بلاک‌چین، متاورس را قادر می‌سازد تا به طور يكپارچه در فضاي ديجيتال ظاهر شود، جايي كه كاربران می‌توانند استقلال و اعتماد بيشتري را در چشم‌انداز مجازي مشترك تجربه كنند.
  • متاورس بلاک‌چین، تجارب ديجيتالي جالب‌توجه و قابل فهمي را در اختيار كاربران قرار می‌دهد. اين برنامه از تصاوير سه‌بعدی استفاده می‌کند كه با استفاده از فناوری‌های پیش‌گام مانند واقعيت مجازي، واقعيت افزوده، واقعيت توسعه‌یافته و واقعيت تركيبي توسعه یافته‌اند. تركيبي از اين فناوری‌ها، يك محيط ديجيتالي جذاب را ايجاد می‌کند و در نتيجه بهترين تجربيات را از نظر تعامل و ارتباط با يكديگر ارائه می‌دهد.
  • متاورس بلاک‌چین محدودیت‌های هرگونه كار فيزيكي را از بين می‌برد و يك فضاي مجازي نوين می‌سازد كه بی حاشیه و بی حدومرز است.
  • بلاک‌چین همچنين اقتصاد جهاني متاورس را توسعه می‌دهد چرا كه NFTها استاندارد شده‌اند و به طور مستمر در  بازار ترقي می‌کنند.

 آيا بلاک‌چین واقعاً براي ساخت متاورس‌های آينده مهم است؟

بلاک‌چین يك جنبه جدایی‌ناپذیر از متاورس است زيرا اين فناوري به كاربران و کسب‌وکارها اين امكان  را می‌دهد كه از دارایی‌های ديجيتال خود در محیط‌های مجازي حفاظت كنند. اين عامل، توسط پروژه‌هاي متاورس بلاک‌چین واقعي مانند “The Sandbox” و “Axie Infinity” پشتيباني می‌شود. هر دوي اين پروژه‌ها شامل ساخت متاورس‌های آينده هستند.

كاربران می‌توانند محصولات ديجيتالي را در قالب NFT ايجاد كرده و به فروش برسانند و از اقتصاد گسترده متاورس بهره‌مند شوند.

كارشناسان معتقدند  به اين دليل كه كاربران بايد با انتقال دارایی‌ها بين پلتفرم‌ها بدون نياز به دريافت مجوز از مقامات متمركز، بتوانند به طور امن مالكيت و فروش محصولات ديجيتالي را داشته باشند، تحقق مفهوم ساخت يك اكوسيستم مجازي تمام‌عیار بدون فناوري بلاک‌چین غيرممكن است.

 بلاک‌چین، اثربخشي اقتصادي و شفافيت بازار و اقتصاد مگا متاورس را تضمين می‌کند. در اين راستا، بلاک‌چین متاورس بدون شك تنها راه‌حل فني است كه می‌تواند سطح اعتماد مناسبي را در معاملات اقتصادي درون متاورس ارائه دهد.

همچنین بخوانید: نقش متاورس بلاک‌چین در تحول دیجیتال

مترجم: علیرضا بزرگمهری

منبع